KORRALDAME KOGU KALENDRIAASTA JOOKSUL ERINEVAID JUDOLAAGREID!

 

JUDOLAAGRID SUVEL 2019.a

17.-22.06. Judo suvelaager R-2 Rummusaare puhke- ja spordibaasis

Laager oma ratastega. Matkame, treenime, teeme judot, mängime ja tunneme rõõmu looduskaunist kohast Järvamaal.

Laagri täishind 200€

Soodustus 10% kehtib kahe ja enama lapse puhul ühest perest. Laagrist võib judoka osa võtta ka vahetuste kaupa st 17.-19.06 või 19.-22.06. Vahetuse hind 105€.

NB! Dokyo laagrisse on teretulnud ka sõbrad, kes ei ole varem judoga kokku puutunud!

LAAGRIPÄEVIK, ehk igaöised kirjad senseilt

17. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Nägite meid bussi peale minemas ja rattad said Subarule kinnitatud Meelis Kassi poolt ;)… tänud talle! Kohale jõudsime kiiresti ja mõnusalt. Rattad panime grillimajja, sõpradega kolisime tubadesse ja juba oli kätte jõudnud lõunasöögi aeg.

Kõik väikesed judokad mahtusid suure maja ülemisele korrusele ja suured said endale auga väljateenitud privaatsuse uhiuues aiamajakeses.

Kell 15.30 heiskasime lipu ja rääkisime selgeks laagri reeglid. Õnneks, nagu alati, keegi ei vaielnud vastu ning taaskord tulid mõned reeglid lisaks judokate poolt ja ka need said heakskiidu osaliseks.

Meeskondade valimine ja nimede mõtlemine… alati meelierutav ning põnevust tekitav tegevus. Seltskonnad, kes võistlevad selles laagris parimate tulemuste eest, on järgmised:

* Möömömörrö (kapten Maria Simona)

Nathali Elisabeth; Christopher; Jan-Kaspar; Felis; Karla-Mihkel; Lisete; Jaan Heinri.

* Metsikud (kapten Sebastian)

Andreas; Oskar; Darek; Rednar; Heleri; Merelin; Karl-Sander

* Valged Karvased Poisid (kapten Markus Johannes)

Narvin Aurelius; Hardy; Robert; Daniel Tobias; Susett Marin; Lara Elisabeth; Albert

Esimese turniirina valisid lapsed rannavolle. Mängisime kuni õhtusöögini ja emotsioonid olid laes st pigem taevas. Igatahes lahingud olid tõsised ning tulemuseks parimana võistkond VKP, teine Metsikud ja kolmandaks tulid Möö…….

Peale õhtusööki tegime liivajalgpalli ja võitjaks tuli Möömömörrö, teiseks VKP ning kolmandaks Metsikud.

Seejärel kohe sauna, kust hüpped külma veega täidetud basseini ja siis sauna ja siis basseini jne, jne, jne Peale sellist tralli sai veel kooki ja õuna ning uni tuli kallale kiiruga 😉

 

18. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Et siis kustkohast alustada?!

No näiteks sellest, et hommikul üllatasid mind ennastki meie suuremad judokad – ärkasid pool tundi kokkulepitust varem, läksid jooksid 30 minutit omas kiires tempos, tulid tagasi, võtsid rattad ja saatsid ergutusega hommikused, veits unised, kuid positiivses meeleolus “väiksemad” hommikusele jookuringile 1,5km.

Ärkamine oli üldiselt sujuv (hiljem õhtul küll Karla-Mihkel ja Rednar ütlesid mulle vaikselt, et neile see hommikune jooks kuidagi ei meeldi 😉

Peale jooksu tegime traditsioonilise võimlemise ja selleks, et ka veits lõbu hommikusse saada, tegime meeskondliku rehvilappamise st 7-kesi meeskonnaga võeti nõuks veeretada traktorirehv kahe värava vahel, ühest kohast teise ja nii me lõpuks ka hommikulauas maandusime.

9.30 Tubade kontroll… üllatusena olid kõige korralikumad toad poistel aga noh, see ilmselt muutub juba järgimine hommik. Eks näis.

Kuni lõunani tegime kimonodes jõu ja ilu numbreid individuaalaladel. Numbrid püüame homme panna üles Google Drive.

Peale lõunat oli siis kauaoodatud ratastega poodisõit. Ilm nagu tellitud- pilvitu, +23 ja mõnus soe ja parajalt tugev tuul- olid ideaalsed kaaslased rattasõidul 8+8km Albu poodi. Eranditult kõigi ratturite varustus ja suhtumine rattasõitu vajab eraldi märkimist, sest olen ma igasugust asja varem näinud, kuid seekord saan rahulolevalt öelda- nii vanemad, kes rattad ja varustuse ette valmistasid, kui ratturid, olid tasemel! Arigatoo.

Tagasitulles tegime ärajäänud vaikse tunni… mis ei kujunenudki nii väga vaikseks midagi aga need, kes tahtsid puhata, said seda teha kuni õhtusöögini.

Hiline kava nägi ette meeskondliku murujalka mängu, kus ülekaalukalt võidutsesid seekord Väikesed Karvased Poisid 😉

…ja siis lõpuks väga oodatud vesiliug koos kuuma sauna ja külma basseiniga, mmmm. No küll nad olid rahul enda ja päevaga, uskuge mind!

Pikima vesiliu tegijad olid Daniel Tobias, Albert ja Lisete, kes vist oleksidki jäänud seda tegema, kui sensei poleks pidanud “kraakasatama”, et nüüd aeg end saunas puhtaks pesta, võtta õhtune snäkk laualt ja peale hambapesu magama! Ma ise lähen nüüd ka, head ööd!

 

19. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Hommik kulges ladusalt ja plaanipärase hommikujooksu, võimlemise ja rehvilappamisega.

Peale hommikusööki võtsime ette taas tubade kontrolli… hahaa, mida tõelistelt judokatelt oodata võibki, siis nemad ju alla ei anna ja kõik toad olid võtnud nõuks olla parimad kui eelmine päev st voodid sätitud, asjad kappides ja midagi kusagil vedelemas polnud… just nii ma neid tubasid kolmandal hommikul ette kujutasingi 😉

Ja siis võtsime käsile hommikuse kimono treeningu ja õppisime lisaks jõulistele paarisharjutustele ka mõned judo haarde nipid.

Peale lõunat tegime vaikse tunni ja siis ratastele. Plaan oli jõuda Simisalu vaatetorni, mille külastusest ka pildid olemas.

Peale õhtusööki organiseerisid senpaid ja vanemad judokad noorematele takistusraja, mille üheks osaks nõuti taaskord vesiliugu ja seda just väiksemate judokate poolt. Saun oli juba soojas ja kõik, kes juba võistelnud, said kohe sauna joosta sooja.

ÖÖ-oode oli parajalt priske- võileivad, banaan, morss.

Ilm taaskord nagu tellitud- pilvitu, +23 ja mõnus soe ja parajalt tugev tuul.

 

20. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Täna tundus olevat nö Suuremat Sorti Ratta- ja Kimonopäev 😉

Toad korras, meel hea, kõht maitsvast pudrust ja võikudest täis, saime astuda reipalt uuele laagripäeval vastu. Muuseas, pean jälle tõdema, et olenemata muust Eestist kus lõõskas 30’C kuumus, õhk seisis ja taevas oli pilvitu, siis meil vastupidiselt, oli mõnus tuul, kerge pilvevine ja +26’C, seega palun väga- nagu kokkulepitud, et teeme lastele hea laagri, siis ilmataadiga leping peab…

Hommikune kimono trenn kulges “judole omases vaimus” nagu armastab öelda Eesti sumo isa Riho Rannikmaa (Baruto esimene treener) ja trenn sai seekord tehtud kõva- meenutasime eelmine päev õpitut, lisasime füüsilist “vunki”, suts kiirus ja lõbusat meeskonnatunnet ning kokku tuli päris hea kompott – vaadake piltidelt ise.

Peale lõunat tegime nõutud rattaretke kohaliku majanduse ja ettevõtluse toetamiseks – st “Albu poe ring” Hmm, iga laager ikka juhtub nii, et keegi suudab ennast “poemandist” kringliks süüa nii, et süda läigib ja õhtusöök ei maitse- seekord siis tüdrukud ja seda vaatamata asjaolule, et meie laagris on keelatud osta krõpse ja Coca-colat…

Õhtusöök söödud, vajalikud süsivesikud, rasvad ja vitamiinid sisse kühveldatud, suts leiba luusse lastud, hakkas pihta ratastega takistusriba läbimine ja rattaga aeglussõit. Pildid räägivad enda eest- kõik olid põnevil, andsid endast kõik parema tulemuse saavutamiseks ja eriline tänu põneva raja loojatele – senpaid Maria ja Janari, kellele olid abiks ka Marco, Sebastian ja Markus Johannes.

ja siis saun värske kaevuveega basseinis… nagu iga jummala õhtu!

Homme on põnev, sest meile tuleb külla Noorsooameti juhtivinspektor kontrollima… mida, ei tea aga tundub, et nagu heal nõuka ajal, “vsjo dalžno bõt pad kantrolem” 😉 ja samal ajal toimub kimonotrenn ja peale lõunat on plaanis rabamatk ning õhtul meeskondlikud mängud treener Kerti juhtimisel.

Jaaa, iga kord unustan teile kinnitada – ärge meie pärast muretsege! Meil siin internetilevi kehv, mõned marrastused iga päev, siis veel otsa sügelevad sääsehammustused aga muidu ikka naeratus näol, kõht täis, ilm täpselt “kümnesse” ja lihased on punnis 😉

 

21. juuni

Täna juba koju…

Karla-Mihkel ütles eile, et tal on kurb Rummusaarest ära minna… tõsi, ka meil.

Täna oli taas ikka ja jälle… tegus päev!

Ilmataat tegi öösel tugeva vihma ja hommikune kaste murul värskendas ja turgutas hommikust jooksu ja võimlemist.

Ahjaa, täna külastas meid Noorsoo ameti peaspetsialist ja väitis meie külastuse lõpuks, et oleks vaid rokem selliseid laagreid Eestimaal… Jahh, nõus! Ja selle peale panid kiitvale protokollile allkirjad laagrijuht, ameti peaspetsialist ja laagri “funktsionäär” Rednar ;););) sest ka tema oli pea enamiku meie vestluse juures viibinud ja kommenteerinud 🙂 Päriselt-päriselt

Kimono trenn… pildid lisatud! Aitähh treener Kertile, kes meile külla tuli ja oli lahkelt nõus laagriellu sukelduma, viies läbi osa ennelõunasest trennist.

Peale lõunat pakkisime asjad, panime ennast korralikult matkaks valmis (peakate, joogipudel, matkajalats ja päikesekreem) ning Kakerdaja raba matk võis alata (pildid kaustas). Arvan, et matka tõelised juhid olid lisaks suurtele judokatele veel Rednar, Darek ja Karla-Mihkel, kes jõudsid avastada lugematul hulgal rabataimi ning selgitada teistele matkalistele nende rabas kasvamise põhjust. Matk keskel kosutasid mõned matkalised ennast rabajärves.

Õhtul tegime lõket, sõime kringlit, mängisime maha veel ühe jalgpalli matši, Kerti viis läbi toredad mängud, lisaks suts diskot ja enne magamaminekut saunast läbi. Jõudsime ka viimasel päeval päris palju teha 😉

 

14.-20.07. Judo suvelaager V-2 Vasalemma Spordimajas
Jookseme, treenime tatamil ja mängime. Laagri lõpus judo turniir ja vööeksam neile, kes ei saanud osaleda kevadisel eksamil. Laagri täishind 210€

Soodustus 10% kehtib kahe ja enama lapse puhul ühest perest. Laagrist võib judoka osa võtta ka vahetuste kaupa st 14.-17.07 või 17.-20.07. Vahetuse hind 120€

NB! Dokyo judolaagrisse on teretulnud ka sõbrad, kes ei ole varem judoga kokku puutunud!

 

AUGUSTIS TOIMUVAD KAKS LAAGRIT:

Kääriku judolaager 31.07.-02.08. on mõeldud vanemate judokate rühmale.

Horvaatia randori laager toimub 14.-25.08. osalejate olemasolul. Soovist osaleda palun teatada hiljemalt 30.05.2019!!! sensei Jaanusele. Laagrisse on oodatud judokad, kes võistlevad, on vähemalt 10-aastased ja kes on tegelenud judoga enam kui kolm aastat. Judolaagri orienteeruv maksumus on 750€ (lend, majutus, toit 3 x päevas)

Täpsem info järgneb eraldi kirjadena ja kutsetena (ankeet, seljakoti sisu jm) ja on leitav kodulehel www.dokyo.ee/laagrid

 

“DOKYO KEVAD 2019” koolivaheaja judolaager Vasalemmas
21.- 23. aprill

Kus mujal veel veeta oma vaheaeg, kui mitte judolaagris! Kolm päeva erinevaid vahvaid tegevusi ja mõnusaid judotrennei ägedas seltskonnas! Finaaliks Dokyo esimene oma judoturniir ilusate medalite ja väärt auhindadega!