KORRALDAME KOGU KALENDRIAASTA JOOKSUL ERINEVAID JUDOLAAGREID!

 

JUDOLAAGRID SUVEL 2019.a

 

31.07.-02.08 KÄÄRIKU JUDOLAAGER vanemate judokate rühmale.

Selle suve intensiivseim, tehnilisem, eripärasem ja kõige lõpuks iseseisvam laager on läbi.
Käärikul osalesid judokad ühistreeningutel, millest võttis osa Eesti, Läti ja Leedu judo kadettide paremik. Toitlustus oli pakutud rootsi laua stiilis ja menüü oli mitmekesine ja sportlastele läbimõeldult mitmekülgne.
Kaks viimast päeva veetsid judokad Rummusaares kergema füüsilise koormusega, tehes ise endale süüa (väga edukalt!), käies igal õhtul saunas, basseinis ja ühel päeval ka Matsimäe turbajärves ujumas.

 

14.-20. juuli JUDO SUVELAAGER V-2 VASALEMMA SPORDIMAJAS

Jookseme, treenime tatamil ja mängime. Laagri lõpus judo turniir ja vööeksam neile, kes ei saanud osaleda kevadisel eksamil. Laagri täishind 210€

Soodustus 10% kehtib kahe ja enama lapse puhul ühest perest. Laagrist võib judoka osa võtta ka vahetuste kaupa st 14.-17.07 või 17.-20.07. Vahetuse hind 120€

NB! Dokyo judolaagrisse on teretulnud ka sõbrad, kes ei ole varem judoga kokku puutunud!

LAAGRIPÄEVIK, ehk igaöised kirjad senseilt

14. juuli

Tervitusi unistuste suveilmasest Vasalemmast!

Meil läheb hästi!

Meil läheb hästi!

Laagripunt on vahva, taaskord või pigem saab öelda, nagu ikka meil siin Dokyos 😉

Igatahes püüan olla lühem, konkreetsem ja ülevaatlikum, kui see võimalik on.

Meil on Vasalemmas uus toitlustaja ja nad on fantastilised! Ei saa öelda, et kevadlaagri toidul midagi viga oli, ei, üldse mitte, vastupidi aga see tore naisterahvas ütles, et tema enam 45 judoka suud ei toida, eales…

Meil olid täna sellised toidud, et lapsed ütlesid järjest NÄMM! ja võtsid aina juurde… ja seda laagri esimesel päeval- varem pole seda juhtunud, sest lapsed ei ole lihtsalt laagri esimesel päeval piisavalt trenni teinud 😉 Igatahes toit on maitsev, aus ja toitev! Bravo.

Enne lõunat jõudsime veel üheskoos kirjutada valmis laagri reeglid ja panna kokku pehme uue tatami 100m2.

Peale lõunat tegime tugeva jalgpallilahingu kahe võistkonna vahel ja ühte tundi sportimist otsustasime Johan-Krissi, Henno ja Dareki abiga otsida üles ujumise koha ja teha endale selle matka käigus selgeks, millised on meie supluse võimalused. Need olid igati head- vesi tundus mõnus, rand liivane, sujuva kaldega ja lastel oli lõbus. Oma tuntud kindlameelsuses ütles suplusele “EI” Riku, nagu ikka- kui tema juba otsustanud, siis nii see on 😉 Temaga ühines Hans Markus, kellele pakkus huvi teistega kaldalt suhtlemine.

Õhtusöögi peale saime Maria Simona juhtimisel lustida teatevõistlusel, mis pakkus pinget, nõudis osavust ja pani proovile kõik meie akrobaatilised oskused..

Homme on Jan-Kaspari sünnipäev- traditsioonid nõuavad vanemaks saaja ülesloopimist tatami trenni lõpus, mida me ka kindlasti teeme! Laulma hakkame ka… kui naishääled lubavad summutada karumöirged.

Homme on taas päikeseline, soe ja mõnus laagripäev.

15. juuli

Õhtust!

Äratus 8.30… juba esimene öö maitses uni hästi! Midagi teeme me ikka hästi – trenni ja puhkame 😉

Hommikujooks ja võimlemine oli Asjalikel ja Tublidel staadionil, suured judokad jooksid ujuma ja tagasi. Vesi oli Vasalemma karjääris virgutavalt paras.

Hommikusöögi alguses toimus Jan-Kaspari õnnitlemine- ikkagi 11 aastat siin ilmas toimetatud! Laul, kook ja küünla puhumine kõikide traditsioonide järgi!

Palju õnne, Jan-Kaspar!

Tatamitrenn tundus olevat oodatud, sest lisaks 2H lõbusale müttamisele soovisid vööeksami sooritajad jääda tegutsema uuele tatamile kuni lõunasöögini.

Peale lõunat oli matk poodi- oli ju vaja koguda “nodi” õhtuse kino jaoks 😉 Tagasitulles tegime tunnikese puhkepausi, mille ajal Hardy ja Hans Markus otsustasid iseseisvalt hoopis vöö tehnikaid õppida… vat see on juba midagi! Nad leidsid mõned värsked vööeksami sooritanud judokad, kes neile lahkelt teadmisi jagasid. Super!

Enne õhtusööki jõudsime alustada olümpialadega. Esimene selle laagri ala oli kõrgushüpe. Pilte palun vaadata Drives.

Peale õhtusööki pakkus Jan-Kaspar imemaitsvat torti ja niimoodi kõik siis istusidki mattidele, toolidele ja sohvadele nautima mõnusa laagripäeva lõpus kino…

16. juuli

Tere!

Hommik üllatas meid väikese seenevihmaga, mis ärakamisprotsessi lõpuks lakkas… ja hommikune jooks võis alata.

Tatamitrenn seisnes kõikide judo alustõdede põhjalikus lahtiseletamises ja praktiseerimises.

Peale lõunat alustasime taaskord olümpiaaladega, milleks seekord 400m jooks ja kaugushüpe. Jooks kujunes väga emotsionaalseks ja kaasaelamine on selgelt kuulda videotelt, mille oleme laadinud Drive.

Õhtul oli laagridisko. Mari-Liis pakkus kihisevat karastusjooki, Maria juhtis suurte poiste kaardimängu ja Helina oli abiks limbotantsu korraldamisel. Limbokuningad olid selgelt Timo ja Oliver. Osavust ja nutikust näitasid üles ka Sandra ja Rihard…

Muusika, keerlev diskopall ja kerge meelelahutus olevat saanud üldise heakskiidu.

17. juuli

Tere!

Tänane kava oli:

*Tatamitrenn. Teema: judo liikumine, tasakaal, liikumiselt tehnika sooritamine. Judo printsiip: tori tegevus- uke reaktsioon.

Neli judokat, kes esimese vahetuse lõpetasid, said diplomi oma Dokyo olümpia tulemustega.

Hardy ja Hans Markus sooritasid edukalt kollase triibuga valge vöö eksami. Palju õnne judokad!

*Pood ja ujumine. Peale lõunat matkasime poodi ja sealt otse ujuma. Vald oli paigaldanud eelmisel päeval mõnusa ujuva purde, kust oli hea vette hüpata ja samas istuda ja jalgu vees solgutada 😉

Majja jõudes oli aega tunnike puhata ja oodata õhtusööki

*Peale õhtusööki jätkusid Dokyo olümpiamängud kuulitõukamisega… emotsioonid taaskord ehedad ja üllatavalt ülevoolavad. Ja siiiis… kroonis vahva laagripäeva kinoõhtu sätitud mugavate istumistega ja snäkkidega ekraani ees. Filmiks oli Kung Fu Panda ja uskuge või mitte- 100% kogu laagrist istus ekraani ees, lagistas naerda ja elas kaasa Panda Bo’le tema tegemistes.

18. juuli

Tervitus Vasalemmast!

Täna tundus kuidagi eriti toimekas see päevake… :

*Tatamitrenn. Teema: liikumiselt vastase tasakaalu rikkumine ja heite sooritamine. Maadlus maas (Ne-Waza) ja püsti maadlus vastase vahetusega (Ippon-Dori) Müttasime lausa 2H, sest homme on ju tulemas väärikad eksamid kolme rohelise ja ühe sinise vöö omandamiseks. Lisaks Dokyo olümpiamängude raames ka judo turniir absoluutse kategooria meistri tiitlile, nagu Jaapanis siiani võisteldakse. Nimelt ei ole sellisel võistlusel kaalude kaupa eristamist, on vaid vanuseklassid.

*Dokyo olümpiamängud. Peale lõunat puhkasime tunnikese ja kohe staadionile. 100m ja 1500m jooks. Lisaks kaks judokat- Marco ja Daniel Tobias – tegid alad (400m jooks ja kaugushüpe), mis teistel varem tehtud, samal ajal, kui posid mujal ilma peal toimetasid.

*Peale õhtusööki saime õpetust Mari-Liisi juhendamisel, kuidas šeffi Dokyo käepaela ise teha. Uhh, tund aega võttis aega… 😉 Ja siis kõikide nõudmisel kinoõhtu kordus! Jõudsime napilt enne magamaminekut ekraani pimedaks teha.

19. juuli

Homme koju!

Kes õnnetu, kes ootab… nii on! Mulle südameähedasem on muidugi kuulda, et no ei taha veel koju minna 😉 aga eks ole ju oldud ja tegusid ka tehtud, üksjagu.

Homme on hommikul hommikvõimlemine… te ei usu eales!?!?! Aah, mida, ei arvanud ära – tantsides! Tänane disko hakkas kõigile nii meeldima, et otsustati hommikul enne kojuminekut teha hommikvõimlemine tantsuga nagu näete videolt kaustast “6.päev”

Täna oli siis suur ja otsast otsani judo päev… enne lõunat vöö eksamid ja maadlustrenn. Peale lõunat Dokyo olümpiamängude raames judo turniir.

Õhtusöögi peale saime teha mõnusa kinoõhtu(kõik olid taas ekraani ees:) ja siis tuli disko… nad nii ootasid seda ja see oli veel enam energiat ja tantsu täis, kui esimene kord. No veenduge ise…

Näeme homme kell 12.00!

Oleme selleks ajaks söönud, võimelnud, autasustanud, tänanud ja kõik kimpsud-kompsud pakkinud. Ootame teid täpselt. Teate ju küll kui lapsed hakkavad ootama… siis on nad lohutamatud 😉

 

17.-22. juuni JUDO SUVELAAGER R-2 RUMMUSAARE PUHKE- JA SPORDIBAASIS

Laager oma ratastega. Matkame, treenime, teeme judot, mängime ja tunneme rõõmu looduskaunist kohast Järvamaal.

Laagri täishind 200€

Soodustus 10% kehtib kahe ja enama lapse puhul ühest perest. Laagrist võib judoka osa võtta ka vahetuste kaupa st 17.-19.06 või 19.-22.06. Vahetuse hind 105€.

NB! Dokyo laagrisse on teretulnud ka sõbrad, kes ei ole varem judoga kokku puutunud!

LAAGRIPÄEVIK, ehk igaöised kirjad senseilt

17. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Nägite meid bussi peale minemas ja rattad said Subarule kinnitatud Meelis Kassi poolt ;)… tänud talle! Kohale jõudsime kiiresti ja mõnusalt. Rattad panime grillimajja, sõpradega kolisime tubadesse ja juba oli kätte jõudnud lõunasöögi aeg.

Kõik väikesed judokad mahtusid suure maja ülemisele korrusele ja suured said endale auga väljateenitud privaatsuse uhiuues aiamajakeses.

Kell 15.30 heiskasime lipu ja rääkisime selgeks laagri reeglid. Õnneks, nagu alati, keegi ei vaielnud vastu ning taaskord tulid mõned reeglid lisaks judokate poolt ja ka need said heakskiidu osaliseks.

Meeskondade valimine ja nimede mõtlemine… alati meelierutav ning põnevust tekitav tegevus. Seltskonnad, kes võistlevad selles laagris parimate tulemuste eest, on järgmised:

* Möömömörrö (kapten Maria Simona)

Nathali Elisabeth; Christopher; Jan-Kaspar; Felis; Karla-Mihkel; Lisete; Jaan Heinri.

* Metsikud (kapten Sebastian)

Andreas; Oskar; Darek; Rednar; Heleri; Merelin; Karl-Sander

* Valged Karvased Poisid (kapten Markus Johannes)

Narvin Aurelius; Hardy; Robert; Daniel Tobias; Susett Marin; Lara Elisabeth; Albert

Esimese turniirina valisid lapsed rannavolle. Mängisime kuni õhtusöögini ja emotsioonid olid laes st pigem taevas. Igatahes lahingud olid tõsised ning tulemuseks parimana võistkond VKP, teine Metsikud ja kolmandaks tulid Möö…….

Peale õhtusööki tegime liivajalgpalli ja võitjaks tuli Möömömörrö, teiseks VKP ning kolmandaks Metsikud.

Seejärel kohe sauna, kust hüpped külma veega täidetud basseini ja siis sauna ja siis basseini jne, jne, jne Peale sellist tralli sai veel kooki ja õuna ning uni tuli kallale kiiruga 😉

18. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Et siis kustkohast alustada?!

No näiteks sellest, et hommikul üllatasid mind ennastki meie suuremad judokad – ärkasid pool tundi kokkulepitust varem, läksid jooksid 30 minutit omas kiires tempos, tulid tagasi, võtsid rattad ja saatsid ergutusega hommikused, veits unised, kuid positiivses meeleolus “väiksemad” hommikusele jookuringile 1,5km.

Ärkamine oli üldiselt sujuv (hiljem õhtul küll Karla-Mihkel ja Rednar ütlesid mulle vaikselt, et neile see hommikune jooks kuidagi ei meeldi 😉

Peale jooksu tegime traditsioonilise võimlemise ja selleks, et ka veits lõbu hommikusse saada, tegime meeskondliku rehvilappamise st 7-kesi meeskonnaga võeti nõuks veeretada traktorirehv kahe värava vahel, ühest kohast teise ja nii me lõpuks ka hommikulauas maandusime.

9.30 Tubade kontroll… üllatusena olid kõige korralikumad toad poistel aga noh, see ilmselt muutub juba järgimine hommik. Eks näis.

Kuni lõunani tegime kimonodes jõu ja ilu numbreid individuaalaladel. Numbrid püüame homme panna üles Google Drive.

Peale lõunat oli siis kauaoodatud ratastega poodisõit. Ilm nagu tellitud- pilvitu, +23 ja mõnus soe ja parajalt tugev tuul- olid ideaalsed kaaslased rattasõidul 8+8km Albu poodi. Eranditult kõigi ratturite varustus ja suhtumine rattasõitu vajab eraldi märkimist, sest olen ma igasugust asja varem näinud, kuid seekord saan rahulolevalt öelda- nii vanemad, kes rattad ja varustuse ette valmistasid, kui ratturid, olid tasemel! Arigatoo.

Tagasitulles tegime ärajäänud vaikse tunni… mis ei kujunenudki nii väga vaikseks midagi aga need, kes tahtsid puhata, said seda teha kuni õhtusöögini.

Hiline kava nägi ette meeskondliku murujalka mängu, kus ülekaalukalt võidutsesid seekord Väikesed Karvased Poisid 😉

…ja siis lõpuks väga oodatud vesiliug koos kuuma sauna ja külma basseiniga, mmmm. No küll nad olid rahul enda ja päevaga, uskuge mind!

Pikima vesiliu tegijad olid Daniel Tobias, Albert ja Lisete, kes vist oleksidki jäänud seda tegema, kui sensei poleks pidanud “kraakasatama”, et nüüd aeg end saunas puhtaks pesta, võtta õhtune snäkk laualt ja peale hambapesu magama! Ma ise lähen nüüd ka, head ööd!

19. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Hommik kulges ladusalt ja plaanipärase hommikujooksu, võimlemise ja rehvilappamisega.

Peale hommikusööki võtsime ette taas tubade kontrolli… hahaa, mida tõelistelt judokatelt oodata võibki, siis nemad ju alla ei anna ja kõik toad olid võtnud nõuks olla parimad kui eelmine päev st voodid sätitud, asjad kappides ja midagi kusagil vedelemas polnud… just nii ma neid tubasid kolmandal hommikul ette kujutasingi 😉

Ja siis võtsime käsile hommikuse kimono treeningu ja õppisime lisaks jõulistele paarisharjutustele ka mõned judo haarde nipid.

Peale lõunat tegime vaikse tunni ja siis ratastele. Plaan oli jõuda Simisalu vaatetorni, mille külastusest ka pildid olemas.

Peale õhtusööki organiseerisid senpaid ja vanemad judokad noorematele takistusraja, mille üheks osaks nõuti taaskord vesiliugu ja seda just väiksemate judokate poolt. Saun oli juba soojas ja kõik, kes juba võistelnud, said kohe sauna joosta sooja.

ÖÖ-oode oli parajalt priske- võileivad, banaan, morss.

Ilm taaskord nagu tellitud- pilvitu, +23 ja mõnus soe ja parajalt tugev tuul.

20. juuni

Tervitused Rummusaarest!

Täna tundus olevat nö Suuremat Sorti Ratta- ja Kimonopäev 😉

Toad korras, meel hea, kõht maitsvast pudrust ja võikudest täis, saime astuda reipalt uuele laagripäeval vastu. Muuseas, pean jälle tõdema, et olenemata muust Eestist kus lõõskas 30’C kuumus, õhk seisis ja taevas oli pilvitu, siis meil vastupidiselt, oli mõnus tuul, kerge pilvevine ja +26’C, seega palun väga- nagu kokkulepitud, et teeme lastele hea laagri, siis ilmataadiga leping peab…

Hommikune kimono trenn kulges “judole omases vaimus” nagu armastab öelda Eesti sumo isa Riho Rannikmaa (Baruto esimene treener) ja trenn sai seekord tehtud kõva- meenutasime eelmine päev õpitut, lisasime füüsilist “vunki”, suts kiirus ja lõbusat meeskonnatunnet ning kokku tuli päris hea kompott – vaadake piltidelt ise.

Peale lõunat tegime nõutud rattaretke kohaliku majanduse ja ettevõtluse toetamiseks – st “Albu poe ring” Hmm, iga laager ikka juhtub nii, et keegi suudab ennast “poemandist” kringliks süüa nii, et süda läigib ja õhtusöök ei maitse- seekord siis tüdrukud ja seda vaatamata asjaolule, et meie laagris on keelatud osta krõpse ja Coca-colat…

Õhtusöök söödud, vajalikud süsivesikud, rasvad ja vitamiinid sisse kühveldatud, suts leiba luusse lastud, hakkas pihta ratastega takistusriba läbimine ja rattaga aeglussõit. Pildid räägivad enda eest- kõik olid põnevil, andsid endast kõik parema tulemuse saavutamiseks ja eriline tänu põneva raja loojatele – senpaid Maria ja Janari, kellele olid abiks ka Marco, Sebastian ja Markus Johannes.

ja siis saun värske kaevuveega basseinis… nagu iga jummala õhtu!

Homme on põnev, sest meile tuleb külla Noorsooameti juhtivinspektor kontrollima… mida, ei tea aga tundub, et nagu heal nõuka ajal, “vsjo dalžno bõt pad kantrolem” 😉 ja samal ajal toimub kimonotrenn ja peale lõunat on plaanis rabamatk ning õhtul meeskondlikud mängud treener Kerti juhtimisel.

Jaaa, iga kord unustan teile kinnitada – ärge meie pärast muretsege! Meil siin internetilevi kehv, mõned marrastused iga päev, siis veel otsa sügelevad sääsehammustused aga muidu ikka naeratus näol, kõht täis, ilm täpselt “kümnesse” ja lihased on punnis 😉

21. juuni

Täna juba koju…

Karla-Mihkel ütles eile, et tal on kurb Rummusaarest ära minna… tõsi, ka meil.

Täna oli taas ikka ja jälle… tegus päev!

Ilmataat tegi öösel tugeva vihma ja hommikune kaste murul värskendas ja turgutas hommikust jooksu ja võimlemist.

Ahjaa, täna külastas meid Noorsoo ameti peaspetsialist ja väitis meie külastuse lõpuks, et oleks vaid rokem selliseid laagreid Eestimaal… Jahh, nõus! Ja selle peale panid kiitvale protokollile allkirjad laagrijuht, ameti peaspetsialist ja laagri “funktsionäär” Rednar ;););) sest ka tema oli pea enamiku meie vestluse juures viibinud ja kommenteerinud 🙂 Päriselt-päriselt

Kimono trenn… pildid lisatud! Aitähh treener Kertile, kes meile külla tuli ja oli lahkelt nõus laagriellu sukelduma, viies läbi osa ennelõunasest trennist.

Peale lõunat pakkisime asjad, panime ennast korralikult matkaks valmis (peakate, joogipudel, matkajalats ja päikesekreem) ning Kakerdaja raba matk võis alata (pildid kaustas). Arvan, et matka tõelised juhid olid lisaks suurtele judokatele veel Rednar, Darek ja Karla-Mihkel, kes jõudsid avastada lugematul hulgal rabataimi ning selgitada teistele matkalistele nende rabas kasvamise põhjust. Matk keskel kosutasid mõned matkalised ennast rabajärves.

Õhtul tegime lõket, sõime kringlit, mängisime maha veel ühe jalgpalli matši, Kerti viis läbi toredad mängud, lisaks suts diskot ja enne magamaminekut saunast läbi. Jõudsime ka viimasel päeval päris palju teha 😉

 

“DOKYO KEVAD 2019” koolivaheaja judolaager Vasalemmas
21.- 23. aprill

Kus mujal veel veeta oma vaheaeg, kui mitte judolaagris! Kolm päeva erinevaid vahvaid tegevusi ja mõnusaid judotrennei ägedas seltskonnas! Finaaliks Dokyo esimene oma judoturniir ilusate medalite ja väärt auhindadega!